Grupi i Alibeajt nuk ndalet, nxjerr një tjetër kandidat për kryetar bashkie në 14...

Grupi i Alibeajt ka zyrtarizuar një tjetër kandidat për kryetar bashkie në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit. Bëhet fjalë për Dritan Sulën,...

“Më ndryshoi jeta, humba punën dhe…”/ Prej një viti ne “arrest shtëpie” pasi akuzohet...

Një sherr i ndodhur 1 vit më parë mes disa të rinjve në oborrin e një lokali në Dimal, ka penalizuar 50-vjeçarin Neritan Tafa,...

Parcelat e drogës në Dimal/ Apeli ndryshon masat e sigurisë për të arrestuarit, lihen...

11 të arrestuarit për drogën në serat e fshatit Drenovicë në bashkinë Dimal kanë dalë pasditen e sotme përpara togave të zeza në Gjykatën...

Deputeti i PD apel pas dëmeve në Samaticë/ Alizoti: Shteti është zero prezent. Fermerët...

Deputeti i Partisë Demokratike në qarkun e Beratit, Tomor Alizoti, pasi ka parë nga afër dëmet e shkaktuara në serat e fshatit Samaticë në...

E paprecedentë! “Më vinte kundër prindërit e nxënësit”, drejtoresha e shkollës dhunon dhe tërheq...

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Dimal, pasi mësuese Edlira Spahiu thotë se është dhunuar fizikisht nga titullarja e shkollës 9-vjeçare “5 Maji”...

Bashkëpunim me trafikantët për serat me kanabis në Dimal? 57 policë nën hetim, mes...

57 efektivë të DVP Berat, mes tyre edhe drejtues të lartë, janë nën hetim për drogën e gjetur dy javë më parë në serat...