Muaji Korrik nis me lëkundje tërmeti, epiqendra zhvendoset në jug, afër Beratit. Sa ishte...

Një lëkundje tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, e cila është ndjerë kryesisht në jug të vendit....

Skrapar/ Mbështetësit e deputetit debat në këshillin bashkiak

Ka pasur përplasje në këshillin bashkiak mes simpatizanteve të deputetit të PS, Shameti dhe përkrahësve të bashkisë për një shkollë. Këshilli bashkiak i Skraparit...

U kthye në ‘heroin’ e shqiptarëve gjatë pandemisë së COVID-19, Pëllumb Pipero shpallet “Qytetar...

  Mjeku i njohur Pëllumb Pipero është shpallur “Qytetar Nderi” nga Bashkia e Skraparit. Titulli i është dhënë me miratimin e Këshillit Bashkiak të qytetit të...

Lajm i mirë/ “Çlirohet” Qarku Berat, këto qytete i shtohen “hartës së gjelbër”

  Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka prezantuar planin e masave lehtësuese për situatën e koronavirusit që do të nisë nga data 4 maj. Në zonat...

VIDEO/ U rrethua tërë pallati, detaje nga arrestimi i 57-vjeçarit në Skrapar. Hapizjarr ndaj...

Arrestohet personi qëterrorizoi banorët pasi qëlloimearmë në ajër. Policia jep detaje nga aksioni i Reneas, që vuri në pranga personin që qëlloi me armë...

Videoja e veçantë/ Mësuesit e Beratit sjellin kolazhin muzikor me këngë tradicionale

Një mesazh i veçantë solidariteti në këto ditë jo të lehta edhe për Shqipërinë nga situata me covid19 vjen nga mësuesit e Beratit. Gjatë ditëve...

Berati duhet të përfshihet në Zonat e Gjelbërta

Nga Namir Lapardhaja Sipas përcaktimit të qeverisë, si zona të gjelbëra janë klasifikuar ato qarqe apo bashki, të cilat rezultojnë deri më sot me...

Futi Poliçanin 2 javë në karantinë, Zotka tregon si reaguan qytetarët

  Pacienti zero në Poliçan është shëruar nga koronavirusi dhe ka lënë spitalin. Në një intervistë për Abc News, kryebashkiaku Adriatik Zotka foli për situatën...

Policia dhe ushtria aksion në Berat. Ndëshkohen 225 këmbësorë, drejtues mjetesh dhe pronarë lokalesh

BERAT Mungesa e përgjegjshmërisë për të respektuar rregullat dhe oraret e karantinës, ka ashpërsuar kontrrollet e Drejtorisë Vendore të Policisë Berat, e cila ka intensifikuar...

Rasti i parë në Poliçan me koronavirus, flet djali i 79-vjeçarit: Mund të mos...

Një 79-vjeçar nga Poliçani ka rezultuar pozitiv ndaj pandemisë koronavirus. Ditën e sotme, në një lidhje direkte me “Shqipëria Live” ka folur djali i...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT