Skip to content

SKRAPARI

QYTETI SKRAPAR

Kapet një parcelë me kanabis në Skrapar, arrestohen nënë e bir, shpallet në kërkim kryefamiljari (Momenti kur efektivët ‘mezi’ shkulin lëndën narkotike)

  Policia e Skraparit ka evidentuar dhe ka asgjësuar një parcelë të sapo mbjellë me kanabis. Siç shihet dhe në videon e meposhtme, efektivët e policisë janë filmuar në aksion duke shkulur lëndën narkotike. Policia ka bërë të mundur arrestimin… Read More »Kapet një parcelë me kanabis në Skrapar, arrestohen nënë e bir, shpallet në kërkim kryefamiljari (Momenti kur efektivët ‘mezi’ shkulin lëndën narkotike)

Flakët vijojnë të përpijnë pishat në malin e Tomorrit, edhe ndërhyrja me helikopter nga ajri duket e pamjaftueshme

  Shënohet Dita e pestë e zjarrit në Malin e Tomorrit,disa vatra zjarri drejt neutralizimit,të tjera duke u përhapur nga era. Në ndihmë për fikjen e zjarrit banorëve të fshatrave përreth Tomorri dhe helikopterë. Që prej mëngjesit të së hënës… Read More »Flakët vijojnë të përpijnë pishat në malin e Tomorrit, edhe ndërhyrja me helikopter nga ajri duket e pamjaftueshme

Kishte zënë rrugën me paleta guri, Policia Rrugore me ”dorë të hekurt” në Skrapar, gjobit biznesin

Rreth një javë pasi e shpalli kryeministri Edi Rama aksionin për lirimin e rrugëve nga bizneset që tregtojnë aty pranë, në Berat Policia rrugore ka nisur gjobitjen e bizneseve. Policia Rrugore ndëshkon me masë administrative një subjekt që kishte zënë… Read More »Kishte zënë rrugën me paleta guri, Policia Rrugore me ”dorë të hekurt” në Skrapar, gjobit biznesin