Kryebashkiaku i Skraparit, Adriatik Mema, i dehur tap dhunon qytetarin në lokal

Kryetari i Bashkisë së Çorovodës, Adriatik Mema, së bashku me shoferin e tij dhe 2 policë bashkiakë, në gjendje të dehur kanë dhunuar një...

Reshje bore në qarkun e Beratit, zbardhet mali i Tomorrit, bllokohet fshati Gjerbës. ‘Fryhet’...

Reshjet e shiut që kanë përfshirë dy ditët e fundit të gjithë qarkun e Beratit kanë sjellë prurje të mëdha në lumin Osum, dukë...

Debati per Kanionet e Osumit, Bashkia Skrapar falenderon One për saktësimin e informacionit

Nga Bashkia Skrapar Mesazh vlerësimi Bashkia Skrapar falenderon kompaninë One Telecommunications për reagimin e saj të shpejtë në përgjigje të shqetësimit të prezantuar nga Bashkia dhe...

Kompania One “afron” kanionet e Osumit në qytetin e Beratit, reagon Bashkia Skrapar: Berati...

Reagim i Kryetarit të Bashkisë, zotit Adriatik Mema, lidhur me spotin e Kompanisë One Telecommunications: Në cilësinë e Kryetarit të Bashkisë Skrapar, duke përcjellë edhe...

Nxirrin pllaka guri dekorative në Malin e Tomorrit, vihen nën hetim katër persona në...

Katër persona janë vënë nën hetim në gjendje të lirë nga ana e policisë pasi janë konstatuar duke nxjerr pllaka guri dekorative nga Mali...

VIDEO/ Zjarr pranë malit të Tomorrit, pylli me pisha të egra përfshihet nga flakët,...

  Një zjarr është shfaqur mesditën e sotme në pyllin me pisha të egra si dhe shkurre e bimë të ndryshme medicinale. Kanë qënë banorët...