SKRAPARI

QYTETI SKRAPAR

gjoba.jpg

Kishte zënë rrugën me paleta guri, Policia Rrugore me ”dorë të hekurt” në Skrapar, gjobit biznesin

Rreth një javë pasi e shpalli kryeministri Edi Rama aksionin për lirimin e rrugëve nga bizneset që tregtojnë aty pranë, në Berat Policia rrugore ka nisur gjobitjen e bizneseve. Policia Rrugore ndëshkon me masë administrative një subjekt që kishte zënë… Read More »Kishte zënë rrugën me paleta guri, Policia Rrugore me ”dorë të hekurt” në Skrapar, gjobit biznesin

kuti-votimi-shqiperi.jpg

Përfundon numërimi për kandidatët në Poliçan, sa vota kanë marrë Klosi e Alizoti (Renditja e kandidatëve të PS dhe PD)

Ka përfunduar numërimi për kandidatët në Poliçan, ndërsa sipas të dhënave të publikuara nga KQZ shihet se kandidati i PS-së Blendi Klosi ka arritur të sigurojë 1833. Ndërsa kandidati për deputet i Partisë Demokratike Tomor Alizoti ka arritur të sigurojë… Read More »Përfundon numërimi për kandidatët në Poliçan, sa vota kanë marrë Klosi e Alizoti (Renditja e kandidatëve të PS dhe PD)

ARDIT-CELA-756x450

Dhunimi i anëtarit të LSI në Poliçan, Ardit Çela: Akt kriminal!  As ambulancë nuk i dhanë, banditët do e marrin përgjigjen pas 25 prillit

Kandidati i LSI Berat, Ardit Çela i ftuar në emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’ të Bashkim Hoxhës në News24 ka komentuar ngjarjen e djeshme në Poliçan ku u dhunua anëtari i LSI, Luan Tare. Dyshohet se Tare u dhunua nga… Read More »Dhunimi i anëtarit të LSI në Poliçan, Ardit Çela: Akt kriminal!  As ambulancë nuk i dhanë, banditët do e marrin përgjigjen pas 25 prillit

Screenshot_1-3-770x424

“Do të prisja me mall, por po merrem me fushatën e PD”, Rama tregon bisedën me një subjekt në Berat: Pavarësisht se do humbasësh, takohemi pas 25 prillit

Kryeministri Edi Rama është ulur sot në një drekë me mësues të Poliçanit dhe të Beratit, ndërsa nuk i kurseu as batutat. Gjatë fjalës së tij, Rama theksoi se mandati i tretë duhet për të konsoliduar çdo sektor. Ndër të… Read More »“Do të prisja me mall, por po merrem me fushatën e PD”, Rama tregon bisedën me një subjekt në Berat: Pavarësisht se do humbasësh, takohemi pas 25 prillit

tomorice.png

Stuhia e dëborës shkakton probleme në zonën e Skraparit, izolohen dhe mbeten në errësirë disa fshatra

  Ulja e menjëherëshme e temperaturave ka sjellë një sërë problemesh në qarkun e Beratit .Fshatrat e njësisë administrative Potom dhe Gjerbës janë pothuajse të izoluar ndërsa fshatrat eTomorricës ndodhen nën pushtetin e errësirës. Burime pranë Bashkisë Skrapar bëjnë me… Read More »Stuhia e dëborës shkakton probleme në zonën e Skraparit, izolohen dhe mbeten në errësirë disa fshatra

arrestim.png

Iu gjetën 146 gota të mbjella me fara kanabisi në shtëpi, arrestohet 32-vjeçari në Skrapar

  Policia e Skraparit ka arrestuar një shtetas 32-vjeçar me inicialet O. Gj., banues në fshatin Rehovë, pasi gjatë kontrollit në banesë iu gjetën 146 gota plastike ku kishte kultivuar fara kanabisi. Informacionet për planifikimin e kultivimit të lëndës narkotike… Read More »Iu gjetën 146 gota të mbjella me fara kanabisi në shtëpi, arrestohet 32-vjeçari në Skrapar