Kultivonte kanabis në tokën e tij, arrestohet 54 vjeçari në Poliçan

kanabfdiuurigsi.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Poliçan

Evidentohet dhe goditet një rast i tentativës për kultivim të bimëve narkotike.

Arrestohet autori i dyshuar i tentativës për kultivim.

Shërbimet e Policisë Skrapar, në bazë të informacioneve të siguruara, në vijim të kontrollit të territorit, me qëllim evidentimin dhe goditjen e rasteve të tentativës për kultivim të bimëve narkotike, kanë evidentuar një rast të kësaj veprimtarie kriminale, në fshatin Kapinovë, Poliçan.

Në përfundim të veprimeve të para hetimore, specialistët për Hetimin e Krimeve në Stacionin e Policisë Poliçan arrestuan në flagrancë shtetasin S. Ç, 64 vjeç, banues në Kapinovë, Poliçan, pasi gjatë kontrollit, shërbimet e Policisë kanë gjetur fidanë të dyshuar cannabis sativa të kultivuar në tokën në pronësi të tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat, për veprime të mëtejshme procedurale.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë