FJALIMI/ Optimistja e pashërueshme Von der Leyen: Ju tregoj Evropën e gjeneratës së re,...

“Virusi, një mijë herë më i vogël se një kokërr rërë, tregoi gjithë brishtësinë e jetës njerëzore, zbuloi dobësitë e sistemeve shëndetësore dhe...

SHBA e do Katarin aleat jashtë NATO-s: çfarë është MNNA-ja dhe kush e gëzon...

Shtetet e Bashkuara shpresojnë të jenë në gjendje të ndjekin planet për të emëruar Katarin si një aleat të rëndësishëm jo-NATO, një status...

Covid-19/ Ndalohet testimi i vaksinës angleze, vullnetarët pësojnë gòditje neurologjike, shfaqin vështirësi në të...

  Testimi i vaksinës anti-COVID i prodhuar nga kompania AstraZeneca është ndërprerë, për shkak se një 37 vjeçare që mori vaksinën pësoi një gjendje të...

Turqia: “Oruc Reis” në remont, moment për negociata me Greqinë

Turqia beson se kushtet janë aktualisht të favorshme për rinegociatat me Greqinë fqinjë, një anëtare e NATO-s, pasi anija turke e provës sizmike...

Kur do t’i kthehemi normalitetit të vjetër? OBSH tregon datën

Kjo është pyetja te cilen e bën çdokush prej nesh gjatë kësaj periudhe dhe përgjigjen mundohen që ta marrim nga autoritetet shëndetësore, shkencëtarët dhe...

Dilema e Shekullit: A do “pajtohet” Saudia me Izraelin? Ja ç’tha së fundi shefi...

Yossi Cohen, kreu i shërbimit inteligjent të Izraelit – Mossad, pretendon se Arabia Saudite do ndjek Emiratet dhe Bahreinin drejt një marrëveshjeje mbi...

Erdogan: Të gjithë e kuptuan që Turqia s’i nënshtrohet shantazheve

Presidenti turk Rexhep Tajip Erdogan deklaroi se vendi do të vazhdojë të punojë në ndërtimin e paqes, prosperitetit dhe stabilitetit në të gjithë...

Pandemia, OBSH paralajmëron disa vende: Ju s’duhet ta bëni këtë!

Udhëheqësi evropian i Organizatës Botërore të Shëndetësisë ka paralajmëruar vendet që të mos zvogëlojnë vetë-izolimin për njerëzit potencialisht të ekspozuar ndaj koronavirusit,...

BE: I takon Kosovës të gjejë mënyra për zbatimin e marrëveshjes për Asosacionin

Zëdhënësi i Bashkimit Evropian për çështje të jashtme, Peter Stano ka thënë të enjten se në takimin mes Kosovës dhe Serbisë, në Bruksel,...

Arabët, peticion kundër pajtimit me Izraelin: një milion firma në pak orë

Një peticion i nisur nga OJQ-të në vendet arabe për të protestuar për normalizimin e marrëdhënieve me Izraelin u nënshkrua nga më...