Koronavirusi, OBSH: Çfarë duhet të keni parasysh tani që rrini në shtëpi

Instituti i Shëndetit Publik përcjell rekomandimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë, për ata që po punojnë nga shtëpia në këtë periudhë krize nga koronavirusi. Rekomandohet...

Ambasada jonë në SHBA jep detaje: Nëntë shqiptarë kanë humbur jetën nga koronavirusi

Situata kritike në SHBA për shkak të shpërthimit të koronavirusit ka prekur edhe komunitetin shqiptar që jeton e punon atje. Ambasada jonë në SHBA...

E konfirmon studimi: Macet mund të infektohen me koronavirus dhe ta transmetojnë

Macet kanë aftësinë që të infektohen me koronavirus dhe ta transmetojnë atë. Kjo është konfirmuar nga një studim disa ditë pasi një grua në...

Ushtria amerikane e dinte prej vitesh kërcënimin nga koronavirusi! Publikohet plani i fshehtë i...

Pavarësisht se disa studiues dhe Presidenti amerikan Trump kanë thënë se epidemia ishte e paparashikuara dhe u shfaq nga askund, Pentagoni ishte i vetëdijshëm,...

Dalin pamje bunkerësh të porositur nga pasaniket. Çfarë po ndodh?!

Biznese të specializuara që arrijnë të ndërtojnë struktura të nëndheshme me siguri të lartë izolimi, po përballen me një numër të madh kërkesash për...

Vendet e vetme ku koronavirusi nuk ka mbërritur ende

Koronavirusi është përhapur pothuajse në gjithë botën, përveçse në disa ishuj të Paqësorit, në Antarktidë dhe në Korenë e Veriut. Ishulli tropikal i Palaut në...

Presidentja e KE: pse “lajmet me hudhra” për Corona-n mund të jenë shkatërruese

Presidenti i KE paralajmëron për dezinformata shkatërruese në lidhje me virusin e koronës “Keqformimi mund të kushtojë jetë,” tha Ursula von der Leyen në një...

Qeveria e Kosovës 180 milionë euro paketë emergjente, 170 euro për pagat, subvencion qiraje...

  Qeveria në detyrë e Kosovës ka miratuar Pakon Emergjente Fiskale nga e cila pritet të mbështeten bizneset, pensionistët, anëtarët e skemave sociale, komunat dhe...

OBSH: Përdorimi kot më kot i maskave mund të jetë i dëmshëm

Zyrtarët e Organizatës Botërore të Shëndetit (OBSH) vazhdojnë të rekomandojnë që njerëzit të mos mbajnë maska ​​për fytyrën nëse nuk...

Vdekje të dyshuara në Francë: efekte anësore nga përdorimi i ilaçeve ende nën testim?

Agjensia Franceze e Barnave (ANSM) ka paralajmëruar për efektet e mundshme të këqija dhe të padëshiruara të ilaçeve që testohen për infeksion...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT