ZGJEDHJA/ T’i plotësosh dëshirën Orbanit: kush është Komisioneri i ri për Zgjerimin e BE-së?

Eshtë ndër përzgjedhjet më suprizë për të pasuar Johanes Hahn në detyrën e Komisionerit të Zgjerimit, e kjo për faktin se vjen...

Takimi në Ankara: “treshja” Turqi-Rusi-Iran, me qëndrim të përbashkët për Sirinë

Drejtuesit e Turqisë, Rusisë dhe Iranit theksuan angazhim të fortë ndaj sovranitetit të Sirisë në një deklaratë të përbashkët pas një takimi...

Liberal Demokratët britanikë miratojnë politikën e anulimit të Brexit

Partia Liberale Demokratike britanike ka mprehur kundërshtimin e saj ndaj Brexit, duke miratuar zyrtarisht një politikë të anulimit të daljes nga...

PROVOKIMI/ Të arrestohesh “për qejf”, ja ç’i ndodhi kreut të muslimanëve të New Jersey-t

Do të duhej të ishte duke shijuar kujtimet e pushimeve, por nuk u la i qetë. Kryetari i bashkisë myslimane-amerikane i New...

Sebastian Kurz: Jam për çfarëdo marrëveshje Prishtinë-Beograd, edhe me ndryshim kufijsh

Austria do të mbështesë të gjitha zgjidhjet e dakorduara në dialogun Beograd-Prishtinë, përfshirë ripozicionim e kufijve, tha kreu i Partisë Popullore të...

E thotë dhe Nigel Farage: Brexit do të vonohet!

Data e largimit të Britanisë së Madhe nga Bashkimi Evropian do të shtyhet përsëri, sepse Parlamenti do të refuzojë përpjekjen e...

A janë këto “minutat e fundit” të Netanjahut në pushtet? Faktori palestinez: nuk ka...

Një ditë përpara zgjedhjeve të dyta brenda gjashtë muajsh, kryeministri izraelit Benjamin Netanyahu po lufton për jetën e tij politike. Udhëheqësi me shërbimin...

Pas SHBA, edhe BE me të dërguar special në Ballkan? Ja ç’përflitet

Zyrtarët evropianë janë afër vendimit që dhe BE do të emërojë një të dërguar special për Ballkanin Perëndimor, duke pasuar pra të...

PARALAJMËRIMI/ U degdis në opozitë, Salvini në katër gjuhë: do kthehem dhe më i...

Ish-ministri i Brendshëm italian Matteo Salvini u premtoi përkrahësve të tij se LEGA do të kthehet në qeverinë italiane me më shumë...

Nis stërvitja e parë ruso-serbe, S-400 në veprim (video)

  Pranë qytetit rus të Astrakhan nisi zyrtarisht stërvitja e parë ushtarake ruso-serbe, njoftoi Ministria e Mbrojtjes Ruse. E quajtur “Slavia Shield”, ajo po mbahet për...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI