Qarku Berat/ Tentoi të përdhunonte 37-vjeçaren, arrestohet në flagrancë autori

  Një ngjarje e rëndë është shënuar në Poliçan. Policia njofton se është bërë i mundur arrestimi në flagrancë i shtetasit F. Q., pasi ky i...

Kishte zënë rrugën me paleta guri, Policia Rrugore me ”dorë të hekurt” në Skrapar,...

Rreth një javë pasi e shpalli kryeministri Edi Rama aksionin për lirimin e rrugëve nga bizneset që tregtojnë aty pranë, në Berat Policia rrugore...

Kultivonin bimë narkotike në brendësi të ullishtes së tyre, arrestohen 2 persona në Poliçan

  Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Poliçan. Shtetasi F. I., 65 vjeç, banues në fshatin Zgërbonjë, Poliçan dhe R. I., 33 vjeç, janë...

Eskavatori del nga rruga në Berat, në gjendje të rëndë drejtuesi i mjetit...

Berat Informacion paraprak Rreth orën 14:20 në segmentin rrugor Poliçan-Kapinovë, në vendin e quajtur Ura e Plirzës, mjeti tip Eskavator, ka dal nga rruga. Për pasojë është...

Përfundon numërimi për kandidatët në Poliçan, sa vota kanë marrë Klosi e Alizoti (Renditja...

Ka përfunduar numërimi për kandidatët në Poliçan, ndërsa sipas të dhënave të publikuara nga KQZ shihet se kandidati i PS-së Blendi Klosi ka arritur...

Dhunimi i anëtarit të LSI në Poliçan, Ardit Çela: Akt kriminal!  As ambulancë nuk...

Kandidati i LSI Berat, Ardit Çela i ftuar në emisionin ‘’Koha për t’u zgjuar’’ të Bashkim Hoxhës në News24 ka komentuar ngjarjen e djeshme...