POLICANI

BASHKIA POLICAN

1594921046_spak.jpg

“Thuaji ta zhdukë sa më parë, urgjentisht”, kush është Polici që dekonspiroi aksionin antidrogë në Skrapar, pas mbledhjes me shefat…

  Detaje të reja janë mësuar nga aksioni antidogë që u zhvillua muajt e fundit në Skrapar, që çoi në arrestimin e 23 personave, mes tyre dhe drejtues në Policinë e Poliçanit. Mësohet se një prej efektivëve të Policisë që… Read More »“Thuaji ta zhdukë sa më parë, urgjentisht”, kush është Polici që dekonspiroi aksionin antidrogë në Skrapar, pas mbledhjes me shefat…

spaku.jpg

Operacioni anti-drogë në Skrapar/ Jepen masat e sigurisë për 22 të arrestuarit, shpallet në kërkim 1 person (Detaje)

  Policia e Shtetit nën udhëheqjen e SPAK ka përmbyllur operacionin anti-drogë në rrethin e Beratit, ku janë lëshuar 23 urdhër arreste mes të cilëve janë dhe 4 punonjës policie. Si pasojë e këtij operacioni kanë rënë në prangat e… Read More »Operacioni anti-drogë në Skrapar/ Jepen masat e sigurisë për 22 të arrestuarit, shpallet në kërkim 1 person (Detaje)

polician-uzina-e-armeve.png

“Duam pagat, në të kundërt grevë urie”, punonjësit e Uzinës së Armëve në Poliçan dalin në protestë

Punonjësit e Uzinës së Armëve në Poliçan kanë protestuar ditën e sotme për pagat. Dhjetëra punëtorë janë mbledhur përpara derës së Kombinatit Mekanik të armëve në Poliçan për të kërkuar pagat e tyre. Ata kanë kërkuar prej disa ditësh edhe… Read More »“Duam pagat, në të kundërt grevë urie”, punonjësit e Uzinës së Armëve në Poliçan dalin në protestë

ambulanca_naten.jpeg

Nëna e dy fëmijëve konsumon pesticide për t’u vetëvrarē. Transportohet me urgjencë drejt spitalit të Beratit

  Një 34-vjeçare nga qyteti i Poliçanit ka tentuar vetëhelmimin, duke konsumuar një sasi të madhe pesticidesh. Ngjarja ka ndodhur pasditen e sotme në lagjen “Kombinat”, në Poliçan, dhe shkak për ndërmarrjen e këtij vendimi të gruas është bërë dhūna… Read More »Nëna e dy fëmijëve konsumon pesticide për t’u vetëvrarē. Transportohet me urgjencë drejt spitalit të Beratit

termet1-770x440.jpg

Muaji Korrik nis me lëkundje tërmeti, epiqendra zhvendoset në jug, afër Beratit. Sa ishte mangnituda dhe thellësia

Një lëkundje tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, e cila është ndjerë kryesisht në jug të vendit.  Magnituda e tërmetit ishte 3.6 e shkallës Rihter, ndërsa epiqedendra është zhvendosur 17 km larg Corovodës… Read More »Muaji Korrik nis me lëkundje tërmeti, epiqendra zhvendoset në jug, afër Beratit. Sa ishte mangnituda dhe thellësia