Home QARKU BERAT POLICANI Muaji Korrik nis me lëkundje tërmeti, epiqendra zhvendoset në jug, afër Beratit. Sa ishte mangnituda dhe thellësia

Muaji Korrik nis me lëkundje tërmeti, epiqendra zhvendoset në jug, afër Beratit. Sa ishte mangnituda dhe thellësia

0
Muaji Korrik nis me lëkundje tërmeti, epiqendra zhvendoset në jug, afër Beratit. Sa ishte mangnituda dhe thellësia

Një lëkundje tërmeti është regjistruar në orët e para të mëngjesit të ditës së sotme, e cila është ndjerë kryesisht në jug të vendit.  Magnituda e tërmetit ishte 3.6 e shkallës Rihter, ndërsa epiqedendra është zhvendosur 17 km larg Corovodës dhe 33 km larg Korcës.

Lëkundja kishte 0 thellësi, gjë që mund të ketë bërë ndjeshmërinë më të lartë. Lëkundja u raportua në orën 06:23 të mëngjesit, ndërsa nuk janë raportuar dëme materiale.