Skip to content

Kuriozitete

Ngjarje e pazakontë në Kolumbi, roja sulmohet nga një fuqi e padukshme, kryetari komunës publikon videon dhe kërkon ndihmën e ekspertëve

  Jose Manuel Rios Morales, kryetar i qytetit Armenia në pjesën perëndimore të Kolumbisë, ka publikuar një video intriguese e cila akoma kërkon një përgjigje racionale. Ngjarja ka ndodhur një gjysmë ore para mesnatës së të enjtes, ku një fuqi… Read More »Ngjarje e pazakontë në Kolumbi, roja sulmohet nga një fuqi e padukshme, kryetari komunës publikon videon dhe kërkon ndihmën e ekspertëve

Mungesa e gjumit nga vapa, tortura që të gjithë duhet ta durojnë gjatë verës. Mund t’i “zhdukni” vuajtjet me një veprim te thjeshtë (Këshilla)

  Janë me dhjetëra këshillat që jepen në rastet e netëve të nxehta (spërkatja e pizhameve, e çarçafëve, ajrosja e dhomës, freskia etj.), por dy janë arsyet kryesore që e rrisin temperaturën e trupin gjatë natës: dehidratimi dhe tretja e… Read More »Mungesa e gjumit nga vapa, tortura që të gjithë duhet ta durojnë gjatë verës. Mund t’i “zhdukni” vuajtjet me një veprim te thjeshtë (Këshilla)

Valbona Selimllari thyen rregullat, na prezanton për herë të parë me të birin, shihni ngjashmërinë e ”frikshme” mes tyre

Missi i parë Valbona Selimllari është një nga gratë më të bukura në Shqipëri e cila vazhdon ta ruajë freskinë e saj ndër vite. Ajo si gjithmonë përpiqet që të mbajë larg syrit të publikut jetën private dhe nuk e… Read More »Valbona Selimllari thyen rregullat, na prezanton për herë të parë me të birin, shihni ngjashmërinë e ”frikshme” mes tyre

Pronari i kishte borxh 4.2 milionë paund/ Burri s’duron dot më dhe i shemb me ekskavator ballkonet e pallatit

  Një video virale e bërë në Blumberg të Germanisë jugore po qarkullon në rrjetet sociale, ku në të shihet një burrë me ekskavator duke shembur ballkonet e një pallati të ri. Shkak për këtë dyshohet të jetë bërë një… Read More »Pronari i kishte borxh 4.2 milionë paund/ Burri s’duron dot më dhe i shemb me ekskavator ballkonet e pallatit

PREKËSE/ Ia shtypi këlyshin makina në Parkun Kombëtar, arusha e murrme e vajton me orë të tëra në anë të rrugës (FOTO)

  Një këlysh ariu të murrmë u vra nga një makinë në Parkun Kombëtar tw Yosemite dhe nëna e tij e pikëlluar u shfaq duke i qëndruar në krah për orë të tëra. Një roje parku shkrepi një foto të… Read More »PREKËSE/ Ia shtypi këlyshin makina në Parkun Kombëtar, arusha e murrme e vajton me orë të tëra në anë të rrugës (FOTO)