Facebook do të paguajë 5 milardë dollarë lidhur me përdorimin e të dhënave personale

Rrjeti social Facebook ka rënë dakord të paguajë 5 miliardë dollarë lidhur me akuzat se kishte keqpërdorur të dhëna personale të përdoruesve. Marrëveshja që u...

Huawei “sulmon” me rrjetin 5G, lidh 50 kontrata në Europë e Azi

Gjiganti kinez i teknologjisë, Huawei ka siguruar më shumë se 50 kontrata për aplikimin e gjeneratës së pestë të rrjetit në të gjithë botën.   Pavarësisht...

Instagram fsheh numrin e pëlqimeve në postime

Në Australi dhe Japoni  duket se Instagrami ndjek një tjetër metodë atë të fshehjes së numrit të pëlqimeve të postimeve.   Përdoruesit e Instragram-it për momentin...

Twitter zyrtarisht me dizajn të ri

Twitter, më në fund pas n jë kohë të gjatë të paralahjmëruar për ndryshime ka bërë të mundur krijimin e faqes së re për...

Deshifrohet Kodi Egjiptian, arkeologët: ‘Zbulimi më i rëndësishëm’

Arkeologët e Egjiptit bënë "përparimin më të madh ndonjëherë" në përpjekjen për të kuptuar qytetërimet e lashta që jetuan më shumë se 4.500 vjet...

Play Store me dizajn të ri, google sjell përditësimin e fundit

Google së fundmi ka përditësuar shumë nga aplikacionet e saj Android, me elemente dhe pamje të reja të dizajnit, dhe tani është koha që...

Google bëhet si Snapchat!

Google së fundmi duket se po punon për të grumbulluar sa më shumë përdorues rreth vetes.   Strategjia më e fundit e Google është që të...

“Gurë” nga qielli nëpër Europë

Disa shtete nëpër Europë u goditën nga një breshër i pazakontë, kokrra e të cilit ishte i madh së një portokall, duke shkaktuar kaos...

Paradoksi i ‘Game of Thrones’! Ofrohen konsulta psikologjike online për fansat që nuk pranojnë...

Seriali i shumë ndjekur ‘Game of Thrones’ ka mbyllur sezonin e tij të 8-të dhe të fundit. Episioni i tij i fundit ka thyer...

E mrekullueshme, rikthehet në Shqipëri pas 110 vitesh shkaba e zezë (Foto)

Shkaba e zezë (Aegypius monachus) u rishfaq më në fund në Shqipëri, pas afro 110 vitesh ku dy individë të këtij lloji të pajisur...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI