Kuriozitete

gruajaaa.jpg

Doktori e këshilloi të largojë stresin, gruaja nxjerr nga shtëpia burrin e tre fëmijët/ Do qeshni me lot me këtë video

  Doktorët binjakë janë dy të rinj doktorë të cilët kanë ndërmarrë një nismë për sensibilizimin e të rinjve për kujdesin shëndetësor. Jo vetëm kaq, me skena humori, batutë e këngë, të krijojnë një urë komunikimi të qartë mes mesazhit… Read More »Doktori e këshilloi të largojë stresin, gruaja nxjerr nga shtëpia burrin e tre fëmijët/ Do qeshni me lot me këtë video

murgesshat.png

Serbi/ Harbohen murgeshat, ikin në fshehtësi nga Manastiri dhe “e djegin” në koncert, videoja bëhet virale

  Videoja e dy murgeshave në Serbi është duke bërë “namin” në rrjet, kjo pasi ato shihen duke e “djegur” në një koncert. Sipas mediave vendase bëhet me dije se dy murgeshat ishin larguar nga manastiri dhe janë bërë pjesë… Read More »Serbi/ Harbohen murgeshat, ikin në fshehtësi nga Manastiri dhe “e djegin” në koncert, videoja bëhet virale

video.jpg

Ngjarje e pazakontë në Kolumbi, roja sulmohet nga një fuqi e padukshme, kryetari komunës publikon videon dhe kërkon ndihmën e ekspertëve

  Jose Manuel Rios Morales, kryetar i qytetit Armenia në pjesën perëndimore të Kolumbisë, ka publikuar një video intriguese e cila akoma kërkon një përgjigje racionale. Ngjarja ka ndodhur një gjysmë ore para mesnatës së të enjtes, ku një fuqi… Read More »Ngjarje e pazakontë në Kolumbi, roja sulmohet nga një fuqi e padukshme, kryetari komunës publikon videon dhe kërkon ndihmën e ekspertëve

best-sleep-products-today-main-200218.jpg

Mungesa e gjumit nga vapa, tortura që të gjithë duhet ta durojnë gjatë verës. Mund t’i “zhdukni” vuajtjet me një veprim te thjeshtë (Këshilla)

  Janë me dhjetëra këshillat që jepen në rastet e netëve të nxehta (spërkatja e pizhameve, e çarçafëve, ajrosja e dhomës, freskia etj.), por dy janë arsyet kryesore që e rrisin temperaturën e trupin gjatë natës: dehidratimi dhe tretja e… Read More »Mungesa e gjumit nga vapa, tortura që të gjithë duhet ta durojnë gjatë verës. Mund t’i “zhdukni” vuajtjet me një veprim te thjeshtë (Këshilla)

valbona.jpg

Valbona Selimllari thyen rregullat, na prezanton për herë të parë me të birin, shihni ngjashmërinë e ”frikshme” mes tyre

Missi i parë Valbona Selimllari është një nga gratë më të bukura në Shqipëri e cila vazhdon ta ruajë freskinë e saj ndër vite. Ajo si gjithmonë përpiqet që të mbajë larg syrit të publikut jetën private dhe nuk e… Read More »Valbona Selimllari thyen rregullat, na prezanton për herë të parë me të birin, shihni ngjashmërinë e ”frikshme” mes tyre

6a0120a7fc3be9970b017ee9d4a6f6970d-800wi.jpg

PREKËSE/ Ia shtypi këlyshin makina në Parkun Kombëtar, arusha e murrme e vajton me orë të tëra në anë të rrugës (FOTO)

  Një këlysh ariu të murrmë u vra nga një makinë në Parkun Kombëtar tw Yosemite dhe nëna e tij e pikëlluar u shfaq duke i qëndruar në krah për orë të tëra. Një roje parku shkrepi një foto të… Read More »PREKËSE/ Ia shtypi këlyshin makina në Parkun Kombëtar, arusha e murrme e vajton me orë të tëra në anë të rrugës (FOTO)

640-0-60f731498fad6.jpg

Dalin të tjera pamje të frikshme nga përmbytjet në Kinë / Shikoni se si treni mbushet me ujë, operacion për shpëtimin e udhëtarëve (VIDEO)

  Ekipet e shpëtimit në Kinë kanë ndërmarrë një operacion për shpëtimin e pasagjerëve të një treni pasi niveli i ujit brenda tij ka arritur deri në bel. Pasagjerët po udhëtonin në Zhengzhou, në provincën qendrore Henan të martën, kur… Read More »Dalin të tjera pamje të frikshme nga përmbytjet në Kinë / Shikoni se si treni mbushet me ujë, operacion për shpëtimin e udhëtarëve (VIDEO)