Skip to content

QARKU BERAT

QARKU BERAT

Berat/ Hajdutët shkojnë të vjedhin marketin e fshatit! Banorët i rrahin dhe i përzënë, bëjnë edhe aksident

  • 23/05/2022

JOQ ALBANIA raportoi sot për një aksident të ndodhur në Drenovicë të Beratit. Siç shihet nga pamjet, një automjet ka përfunduar në kanal, ndërsa nuk dihej për të plagosur. Mirëpo, burime për JOQ bëjnë me dije, se pasi makina ka… Read More »Berat/ Hajdutët shkojnë të vjedhin marketin e fshatit! Banorët i rrahin dhe i përzënë, bëjnë edhe aksident

2 fshatra dhe 1 lagje në bashkinë Dimal jetojnë mes plehrave dhe ujërave të zeza, banorët: Nuk na përfill askush, u mësuam me erën e keqe të fekaleve!

  • 21/05/202222/05/2022

Banorët e 2 fshatrave dhe një lagjeje në bashkinë Dimal bashkëjetojnë prej vitesh me plehrat dhe ujërat e zeza. Në fshatrat “Poshnjë” e “Pashalli”, që ndodhen shumë pranë qendër së qytetit, kanalet e ujërave të zeza vijojnë të jenë prej… Read More »2 fshatra dhe 1 lagje në bashkinë Dimal jetojnë mes plehrave dhe ujërave të zeza, banorët: Nuk na përfill askush, u mësuam me erën e keqe të fekaleve!

Aksident në aksin Berat-Dimal/ Makina përplas motoçikletën, 65-vjeçari merr plagë të shumta në trup

  • 18/05/202222/05/2022

Një aksident ka ndodhur në aksin nacional Berat-Dimal, në fshatin Moravë. Një automjet tip Seat, me targa BR 2121 B ka përplasur një motoçikletë. Drejtuesi i motoçikletës,65-vjeçari R.A është përplasur në asfaltin e rrugës dhe për pasojë ka marrë plagë… Read More »Aksident në aksin Berat-Dimal/ Makina përplas motoçikletën, 65-vjeçari merr plagë të shumta në trup

Kuçova qyteti i “mbetur pezull” në të shkuarën/ Banorët jetojnë mes pellgjeve të naftës, ndotjes dhe erës së keqe

  • 18/05/202222/05/2022

I njohur si vendburim i naftës, vendi ku u shpua pusi i parë në Shqipëri në vitin 1918, Kuçova ka akoma dhe kësaj dite pamjen e një qyteti të mbetur pezull në të shkuarën. Përpos kalimit të viteve, simboli kryesor… Read More »Kuçova qyteti i “mbetur pezull” në të shkuarën/ Banorët jetojnë mes pellgjeve të naftës, ndotjes dhe erës së keqe

Në gjendje të dehur në timon, 59-vjeçari nga Berati tenton të korruptojë me një 50-çe policët

  • 10/05/202210/05/2022

  Goditet një tjetër rast i mitëdhënies. Arrestohet një shtetas që tentoi të korruptonte punonjësit e Policisë Rrugore, pasi u kap duke drejtuar automjetin, në gjendje të dehur. Shërbimet e Policisë Rrugore, në vijim të punës për evidentimin dhe ndëshkimin… Read More »Në gjendje të dehur në timon, 59-vjeçari nga Berati tenton të korruptojë me një 50-çe policët