QARKU BERAT

QARKU BERAT

dhune.jpg

6 persona me shkopa bejsbolli terrorizojnë një familje në Kuçovë, qytetari: Kur ikën na thanë, jeni të vdekur! Traumatizuan prindërit dhe nipin tim 4 vjeç

Një ngjarje e rëndë është regjistruar në qytetin e Kuçovës, ku një familje e tërë është dhunuar e terrorizuar nga 6 persona. Denoncimi në lidhje me ngjarjen është bërë publik në media nga 34-vjeçari Arbër Liço. Liço ka deklaruar se… Read More »6 persona me shkopa bejsbolli terrorizojnë një familje në Kuçovë, qytetari: Kur ikën na thanë, jeni të vdekur! Traumatizuan prindërit dhe nipin tim 4 vjeç

berat.jpg

Video/ E rëndë në Berat, “Benz-i” me shpejtësi futet në parakalim të gabuar dhe përplas makinën e familjes, 4 anëtarët në luftë për jetë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin Berat-Dimal, në vendin e quajtur Moravë. Një mjet furgon mallrash, tip Benz, me targa AA 297 TH, ka devijuar në përpjekje për të parakaluar dhe është përplasur me një automjet tip Hunday,… Read More »Video/ E rëndë në Berat, “Benz-i” me shpejtësi futet në parakalim të gabuar dhe përplas makinën e familjes, 4 anëtarët në luftë për jetë

Sallabanda.png

Me medalje ari në mjekësi në Spanjë dhe titull nga Mbreti, neuro-kirurgu Kita Sallabanda vlerësohet “Qytetar Nderi” i Beratit

Një prej figurave kryesore të neuro-kirurgjisë dhe radio-kirurgjisë europiane, doktor Kita Sallabanda është vlerësuar me titullin “Qytetar Nderi” i Beratit. Ceremonia e dhënies së këtij titulli, është zhvilluar në Pallatin e Kulturës “Margarita Tutulani” ku kanë qenë të pranishëm edhe… Read More »Me medalje ari në mjekësi në Spanjë dhe titull nga Mbreti, neuro-kirurgu Kita Sallabanda vlerësohet “Qytetar Nderi” i Beratit

fermeret.jpg

Kalbet shalqiri në Berat, fermeri: 600 tonë shkoi dëm. Kam hedhur 40 milionë lekë për prodhimin, plus kredi dhe falimentova. Ku të plasem?

Me qindra kuintal me shalqi janë kalbur në orë në zonën e Kozares në qytetin e Kuçovës, pasi fermerët nuk arritën ta shisnin dot prodhimin për shkak të mungesës së tregut. Shtimi i sipërfaqeve të kultivuara me shalqi më shumë… Read More »Kalbet shalqiri në Berat, fermeri: 600 tonë shkoi dëm. Kam hedhur 40 milionë lekë për prodhimin, plus kredi dhe falimentova. Ku të plasem?

merry.jpg

Harrohen pas telenovelave dhe lënë gjellën në zjarr, merr flakë shtëpia në Berat, si arriti të shpëtonte mrekullisht e gjithë familja (VIDEO)

Një zjarr i fuqishëm ka rënë mesditën e sotme në një banesë në zonën e ish/merkatos në lagjen “13 Shtatori” në Berat. Mësohet se shtëpia e A.P. u përfshi nga flakët,pas shpërthimit të një bombule të vogël gazi. Çifti kishte… Read More »Harrohen pas telenovelave dhe lënë gjellën në zjarr, merr flakë shtëpia në Berat, si arriti të shpëtonte mrekullisht e gjithë familja (VIDEO)