Skip to content

POLITIKA

Afera CEZ-DIA: Të gjitha fijet që të çojnë tek Ilir Meta, dëshmitë e Jozef Hejsek, Dritan Priftit, Berishës dhe gruas së Kastriot Ismailajt që u kërcënua më pas

Nga Adriatik Doçi Afera CEZ-DIA është pjesë një prej skandaleve më të mëdha financiare në historinë e pluralizmit në Shqipëri, atë shitjes së 75% të aksioneve të shoqërisë shtetërore OSSH nga qeveria Berisha tek CEZ të në vitin 2009, favorizimet… Read More »Afera CEZ-DIA: Të gjitha fijet që të çojnë tek Ilir Meta, dëshmitë e Jozef Hejsek, Dritan Priftit, Berishës dhe gruas së Kastriot Ismailajt që u kërcënua më pas

“Procesi për zgjedhjen e presidentit të ri më 24 Maj”, Balla: Deputetët e PS do të zbresin në terren për të kontrolluar çmimet

Kreu i Grupit Parlamentar, Taulant Balla deklaroi pas mbledhjes së Partisë Socialiste se procesi për zgjedhjen e presidentit të ri do të jetë më 24 Maj. “Duhet të kuptoni që neni 88 i kushtetutës ka përcaktuar kohën se kur fillon… Read More »“Procesi për zgjedhjen e presidentit të ri më 24 Maj”, Balla: Deputetët e PS do të zbresin në terren për të kontrolluar çmimet

INTERVISTA/ Alibeaj zbulon kush do të negociojë me “Foltoren”: Grupi vendimmarrës për gjetjen e një zgjidhjeje

Fiks 30 vite më parë, për demokratët 22 marsi ishte një nga ditët më të bukura. Partia Demokratike fitoi zgjedhjet kundër regjimit. Por shumë ndryshe nga tri dekada më parë, dje demokratët nuk kishin buzëqeshje në fytyrë. Kryetari i ri… Read More »INTERVISTA/ Alibeaj zbulon kush do të negociojë me “Foltoren”: Grupi vendimmarrës për gjetjen e një zgjidhjeje