Skip to content

POLITIKA

Interpelancë dhe mocion me debat për çmimet, por Rama do jetë në Samitin e NATO-s për Ukrainën

Deputetë të Komisionit të Rithemelimit kanë kërkuar kryeministrin Edi Rama në interpelancë për 3 çështje kryesore që lidhen me paketën e masave për përballimin e krizës: gjendja e rezervave materiale të shtetit dhe gjendja e rezervës së sigurisë të naftës.… Read More »Interpelancë dhe mocion me debat për çmimet, por Rama do jetë në Samitin e NATO-s për Ukrainën

Bamir Topi: Lapsusi i rëndë i Berishës kur garova me Mustafajn për Bashkinë Tiranë në 2000! Largimin e Bashës pa asnjë trofe e parashikova 10 vite më parë

Një libër që rrëfen të gjitha betejat politike që janë bërë në Tiranë përgjatë ekzistencës së saj të sjella nga Bamir Topi, ish presidenti ndërthur edhe ato beteja të cilat i ka parë dhe përjetuar vetë. Në librin e tij… Read More »Bamir Topi: Lapsusi i rëndë i Berishës kur garova me Mustafajn për Bashkinë Tiranë në 2000! Largimin e Bashës pa asnjë trofe e parashikova 10 vite më parë

Dorëheqja e Bashës, Salianji: E imponuar, nuk është dorëheqja me tërheqje këmbe zvarrë! Të japë dorëheqjen dhe Berisha

“Kemi një dorëheqje thuajse të imponuar të Bashës, nuk ishte një reagim i menjëhershëm pas 6 marsit. Dorëheqja po shoqërohet me një truk, zgjedhjet për kryetarin e ri të shtyhen pas zgjedhjeve lokale, pas një vitit e disa muaj. Kjo… Read More »Dorëheqja e Bashës, Salianji: E imponuar, nuk është dorëheqja me tërheqje këmbe zvarrë! Të japë dorëheqjen dhe Berisha

Aleksandër Biberaj: Basha investim i Berishës, por tashmë i përket së kaluarës, Alibeaj humbës serial si Lulzimi

Një nga themeluesit e PD-së, Aleksandër Biberaj, sheh tashmë mundësinë e ribashkimit të demokratëve pas vendimit të Lulzim Basha për t’u dorëhequr, edhe pse ky vendim për të nuk është i sinqertë. “Nuk ka sinqeritet në dorëheqjen e Bashës. Nuk… Read More »Aleksandër Biberaj: Basha investim i Berishës, por tashmë i përket së kaluarës, Alibeaj humbës serial si Lulzimi