FOTOT/ Mrekullitë e botës së egër, disa nga kafshët e veçanta që vështirë të...

Shkencëtarët vazhdojnë zbulojnë kafshë që janë shumë të rralla dhe në shikim të parë nuk duken si të vërteta. Është e mrekullueshme ku në 8.7...

Njera këngëtare tjetri politikan i njohur shqiptare. A i njihni dot keto personazhe?

E bërë nostalgjike për fëmijërinë, ajo është kthyer duke shfletuar albumet e saj te fotografive. Ajo ditën e sotme ka ndarë tre fotografi nga vegjëlia,...

10 Arredime të Mobiljeve për të Krijuar Dekor të Bukur

Kur jetoni në një vend të vogël, duket se është më e vështirë të krijoni dekorin e duhur, veçanërisht kur bëhet fjalë për mobiljet...

A do te kete nje tjeter vale në vjeshtë? Flasin mjekët

Zërat se në vjeshtë do të ketë një valë të dytë me koronavirus sa vijnë dhe shtohen. Për këtë folën edhe mjekët e ftuar...

Hapja e kufirit/ Ambasada: Ja kush lejohet të kalojë, si veprohet për punësimin sezonal

Pas uljeve te rasteve me koronavirus, prej disa ditësh është mundësuar hapja e kufirit ndërmjet Shqipërisë dhe Greqisë. Hapja e kufirit është domosdoshme,  kjo...

Tulipani shqiptar që kushtonte sa një shtëpi përzgjidhet në listën e rrallë boterore, ja...

Në shekullin e 17 kur tulipanët transportoheshin në Holandë, ato kishin vlerën e një shtëpie. Tulipa Albanica, i cilësuar si lule endemike, është identifikuar...

Ambasada ben njoftimin e rëndësishëm per shqiptaret ne Greqi

Ambasada shqiptare në Greqi me ane te një njoftimi në facebook ka treguar datat dhe oraret për aplikimin dhe tërheqjen e dokumenteve, pasaportë dhe...

Rama: Java e fundit e kufizimeve, gjithçka kthehet ne normalitet përveç ..

Në komunikim online kryeministri tha se rreziku i virusit është real dhe mund të bëhet vrastar. AI tha se kjo ishte java e fundit...

“I mbyti pleqtë, i ****”/ I moshuari në Tiranë ‘shpërthen’ ndaj Ramës: Atij i...

Një qytetar në Tiranë ka ‘shpërtyer’ ndaj kryeministrit Edi Rama. Video është publikuar në rrjetet sociale nga ish-kryeministrit Sali Berisha. Qytetari teksa u pyet nëse...

Lajm i mirë: Nje tjeter shtet i rëndësishëm njeh patentat shqiptare

Në mbledhjen e dites se sotme të Këshillit të Ministrave u miratua marrëveshja, ndërmjet Këshillit të Ministrave të Shqipërisë dhe shtetit te Turqisë, për...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT