Skip to content

50-vjeçari nuk kthehet në banesë, familjarët japin alarmin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Zhduket nje 50-vjecar ne Diber.

Rreth orës 19.00 te kesaj te diele, efektivet janë njoftuar nga disa banorë të fshatit Fushë-Alie, ku kërkonin ndihmën e policisë pasi shtetasi T. Xh., rreth 50 vjeç, prej orëve të mbasdites ka humbur kontaktet dhe nuk është kthyer në banesë.

Nga deklarimet paraprake të disa prej banorëve, rezulton se e kanë parë shtetasin T. Xh., në vendin e quajtur ‘Rrethas’, buzë lumit Drini i Zi, dyshohet duke peshkuar dhe më pas nuk kanë parë më.

Shërbimet e Komisariatit të Policisë Dibër dhe forcat ‘Shqiponja’, kanë shkuar menjëherë në vendin e ngjarjes.

Aktualisht kërkimet janë ndërprerë për shkak të errësirës dhe do të rifillojnë përsëri në orët e para të mëngjesit.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë