Home SHQIPERIA 6 humbje jete/ Rekord të infektuarish sot me COVID

6 humbje jete/ Rekord të infektuarish sot me COVID

0
6 humbje jete/ Rekord të infektuarish sot me COVID

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Gjashtë qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit nga COVID. Pacientët që nuk e fituan dot betejën me koronavirusin ishin nga Tirana, Konispoli, Burreli, Rrogozhina dhe Tepelena, të moshave 59 deri në 81 vjeç.

 

Sakaq, kjo e martë shënoi 2832 qytetarë të infektuar nga kryerja e 8,746 testimeve.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 130 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë