Ambasadori britanik jep njoftimin: Certifikatat shqiptare të vaksinave do të njihen edhe në Britani

pas.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Duke filluar nga data 11 tetor, certifikatat e vaksinimit të qytetarëve shqiptarë do të njihen edhe në Britaninë e Madhe.

 

Alastair King-Smith, ambasadori i Britanisë së Madhe në Shqipërim, në një postim në profiling e tij në Twitter, e cilësoi një lajm të mirë për shqiptarët që duan të ikin në Mbretërinë e Bashkuar.

 

“Lajm i mirë për shqiptarët, britanikët dhe shtetasit e tjerë që nisen për në Mbretërinë e Bashkuar nga Shqipëria. Nga 11 tetori, certifikatat e vaksinave të lëshuara në Shqipëri do të njihen edhe në Britaninë e Madhe”, shkruan ai.

 

Good news for Albanians, British and other nationals heading to UK from here. From 11 Oct, vaccine certificates issued in #Albania will be recognised. #TravelIsGREAT #UKandAL https://t.co/qLLzYjPDpc https://t.co/8aKiGtLNXB

— Alastair King-Smith (@AlastairKS) October 7, 2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë