Argjentina spektakël ndaj Uruguajit, Brazili ngec ndaj Kolumbisë

mess.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Argjentina dhuroi spektakël në takimin kundër uruguajit të vlefshëm për eleminatoret e kupës së botës.

Albicelestet fituan 3 me 0 duke blinduar zonën që të con në botëror.

Paraqitje bindëse e Argjentinës në stadiumin “Monumental” në Buenos Aires.

Pas një fraksioni të parë të ndeshjes të barabarte me dy shtylla në seicilen portë ( Luis Suarez dhe Lo Celso), ndeshja zhbllokohet në minutën e 38 nga I zakonshmi Leo Messi.

Më pas në fund të pjesës së parë dyfishoi de Paul.

Në pjesën e dytë mbylli gjithcka Lautaro Martinez. Tani Argjentina është 6 pikë larg Brazilit kryesues pasi 5 herë kampionet e botës nuk shkuan më shumë se barazimi 0 me 0 në transfertë kundër Kolumbisë.

Në duelet e tjera të xhiros së 11 të ndeshjeve në këtë grup kualifikues, Kili mundi Paraguajin 2 me 0 ndërs Venezuela përmbysi Ekuadorin 2 me 1.

Bolivia mundi 1 me 0 Perunë.

 

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë