Arsenal ka nënshkruajtur me një talent të ri 10 vjeçar për t’a bërë pjesë të akademisë së tyre.

Është marrë nga Kenya, është 10 vjeç dhe qhet Leo Messo. Djaloshi i ri është pritur në mënyrë të veçantë nga topçinjtë dhe FIFA me një vlerësim 99 dhe me fanellën me numrin 9.

Në foto me të është menaxheri i tij i cili ka qenë edhe ish mbrojtës.

@official_EMMYJ: 10 year-old Leo Messo, a super talented left footed player from Kenya has arrived at the Arsenal academy. @Gidi_Traffic pic.twitter.com/MxhGgBVX7b

— GIDITRAFFIC (@Gidi_Traffic) May 20, 2021

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re