Atentati në ‘Don Bosko’, zbardhet dinamika e ngjarjes: Dyshohet se epiqendër e autorëve ishte vëllai i viktimës

makina.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Atentati në ‘Don Bosko’, dyshohet se epiqendër e autorëve ishte vëllai i viktimës, Blerim Çela.

Fax News ka zbuluar dinamikën e ngjarjes së rëndë ku bëhet e ditur se një person ka zbritur nga automjeti tip Benz, nga sedilja e pasagjerit, i është drejtuar tavolinës së shenjestrave të tij dhe ka qëlluar. Makina rezulton e vjedhur si dhe targa e saj. Ndërkohë makina e autorëve ka ardhur nga zona ku ndodhet spitali ushtarak, paa atentatit automjeti është kthyer duke u larguar nga i njëjti drejtim.

Viktima Erion Çela është nga Dibra ndërsa Edmond Crroj 41 vjeç që mbeti i plagosur në këmbë, dhe në bark rezulton me precedent penal për drogë jaahtë Shqipërisë. Ai rezulton të ketë ndryshuar emrin pasi më përpara e mbante Adriatik.

Crroj është daja i viktimës Erion Çelës, ndërsa i plagosur mbeti edhe vëllai i këtij të fundit Blerim Çela . Targat e mercedezit janë të vjedhura nga një smart, në Tiranë.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë