Basha: 30% e karburantit hyn kontrabandë në Shqipëri, do bëjmë kallëzim në SPAK

basha1-766x450-1.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha, deklaroi gjatë një konference për mediat se 30% e karburantit në vend hyn kontrabandë në Shqipëri.

Basha theksoi se për këtë PD, po përgatit një kallëzim penal në SPAK.

“30% e karburantit hyn kontrabandë në Shqipëri! Të gjithë e dinë se është fakt. Qindra milionë eruro që nuk hyjnë në arkën e shtetit. Ku shkojnë këto para, sepse nuk shkojnë as për rroga, as për pension. Që nga dje PD ka nisur hartimin e një kallëzimi penal që do ta depozitojë në SPAK me shpresën dhe urimin që mos të përfundojë në dhomën e pluhrave”, tha Basha.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë