Home SHQIPERIA “Basha kokë e këmbë i lidhur me krimin”, Berisha: Rama i dha “skemën” Lulit si të blindojë selinë e PD-së, njësoj siç bëri me Kryeministrinë!

“Basha kokë e këmbë i lidhur me krimin”, Berisha: Rama i dha “skemën” Lulit si të blindojë selinë e PD-së, njësoj siç bëri me Kryeministrinë!

0
“Basha kokë e këmbë i lidhur me krimin”, Berisha: Rama i dha “skemën” Lulit si të blindojë selinë e PD-së, njësoj siç bëri me Kryeministrinë!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ish-kryeministri Sali Berisha ka hedhur akuza ndaj Ramës për të cilin tha se ka mësuar Bashën tyë blindojë selinë e PD-së njësoj si Kryeministrinë.

Gjatë një statusi në “Facebook”, Berisha theksoi se Edi Rama me banda dhe narko-policinë është i vendosur të mbajë Bashën në krye të PD-së.

Reagimi nga Sali Berisha:

Duke ndjekur Opinion!
Miq, se pari u faktua se Lul Basha eshte i lidhur koke e kembe me krimin, ai e ka shendrruar Seline e PD sigurisht me pelqimin e Rames ne strofull vrasesish, trafikantesh fandamentalistesh, te cilet perdoren kunder protestuesve pluhur dhe tym toksik pistolet neuroparaluzuese, bomba shurdhues dhe me gaz lotsjelles etj dhe nuk ka deshmi me flagrante te lidhjeve te nje politikani me krimin.
Se dyti dyert, blindet u hapen per here te pare.
Projektin e blindimit si te kryeministrise, Bashes ia dhe Rama. Ky i fundit pa se dyert e shtepise ss tij hapen dhe kjo e ka tronditur ate!
Se treti, u faktua se Edi Rama me banda dhe narkopolici eshte i vendosur te mbaje Bashen ne krye te PD.
Se fundmi premtuam revolucion paqesor dhe sot pas tre ditesh ka 12 protestues te pergjakur nga narkopolicia dhe qindra te helmuar me gaz dhe lende helmuese dhe nuk ka asnje te plagosur apo te gervishtur nga pala kundershtare!
Revolucioni vazhdon! sb

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë