Home SHQIPERIA Basha tregohet i prerë në mbledhjen me krerët e degëve: Kemi vetëm 2 mundësi, ose do shpallemi “non-grata” ose…

Basha tregohet i prerë në mbledhjen me krerët e degëve: Kemi vetëm 2 mundësi, ose do shpallemi “non-grata” ose…

0
Basha tregohet i prerë në mbledhjen me krerët e degëve: Kemi vetëm 2 mundësi, ose do shpallemi “non-grata” ose…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kreu i PD ka folur shumë hapur me kryetarët e degëve duke thënë se gjendja e krijuar përfshin drejtpërsëdrejti marrëdhënien e PD me SHBA.

“Kemi përgjegjësinë historike, përpara demokratëve dhe shqiptarëve, që të mos lejojmë që partia që në 1992 erdhi në pushtet në partneritet të ngusht me Shtetet e Bashkuara, që ndërtoi lidhjet më të forta me partnerët perëndimorë, të mos përfundojë non grata.
 
Ky është thelbi që disa përpiqen të fshehin nga gjithë kjo histori, si nga ata që e shfrytëzojnë këtë moment për interesa personale, por edhe nga ata që duan të dëmtojnë Partinë Demokratike.
 
Prandaj të jetë e qartë për të gjithë, ose ne do të jemi një parti e pranueshme për Perëndimin dhe Shtetet e Bashkuara, mikun tonë të madh, ose do të jemi një parti non-grata. Nuk ka zgjidhje tjetër dhe kushdo me mend në kokë e kupton që është ekzaktësisht kështu.”- theksoi Basha.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë