Fieri do të jetë ndalesa e radhës e ish-kryeministrit Sali Berisha, në vijim të turit të takimeve që ai ka nisur, si kundërpërgjigje ndaj liderit demokrat, Lulzim Basha.

 

Berisha njoftoi në “Facebook” se takimi do të zhvillohet të martë dhe ftohen demokratët të bashkohen, për një Parti Demokratike më të fortë.

 

“Ditën e martë më datë 21 shtator 2021 do të mbahet ne Fier ora 18:00 tek “Albanian University” (UFO): “Foltorja për një Parti Demokratike më të bashkuar, më të fortë, më të hapur”. Ftoj demokratet dhe demokratët e Fierit të marrin pjesë! Vetëm të bashkuar fitojmë! Sb”