Ish kryeminsitri, Sali Berisha ka njoftuar një konferencë urgjente me meidat në selinë e PD ku pritet që në orën 20:00 të prononcohet lidhur me zhvillimet më të fundit.

Ndërkaq pritet me interese se çfarë mund të ndodhë në selinë blu pasi vetëm 2 orë pas konferencës së Berishës, pritet të mbërrijë dhe komisioni i Rithemelimit për të shpallur rezultatin e referendumit për shkarkimin e Bashës nga posti i kreut të demorkatëve.

/faxweb