Mbyllet gjendja civile në Maliq/ Dezinfektohen shkolla, kopshte e autobusë

Bashkia e Maliqit ka mbyllur zyrën me një ndalesë dhe gjendjen civile nga mëngjesi e të enjtes pas vendimit të qeverisë për marrjen e...

Koronavirusi/ Bashkia e Korçës mbyll tregun industrial

Bashkia e Korçës mbyll tregun industrial që funksiononte pranë UMB-së. Një prej tregjeve më të mëdha me gati 200 tregëtarë. Kjo në kuadër të...

Pezullohen mësimet dhe testimet për lejen e drejtimit

Për shkak të koronavirusit, as autoshkollat nuk do të zhvillojnë dot orë mësimore për marrjen e lejes së drejtimit.   Deri në datën 23 mars janë...

Masat për koronën, Rama: Nga sot në mesditë s’ka transport urban në Tiranë dhe...

Kryeministri Edi Rama bwn me dije se nga  sot në mesditë nuk do tw ketë transport urban në Tiranë dhe Durrës “Nga sot në mesditë...

Masat për koronavirusin, Rama: Nga sot në mesditë s’ka transport urban në Tiranë dhe...

Kryeministri Edi Rama bën me dije se nga  sot në mesditë nuk do të ketë transport urban në Tiranë dhe Durrës. “Nga sot në mesditë...

Rama: Transport i dedikuar për mjekët dhe infermierët

Qeveria ka vendosur të krijojë një linjë transporti të dedikuar vetëm për mjekët dhe infermierët. Kryeministri Edi Rama bëri me dije përmes “Facebook” se...

Gafa: Ilir Meta fton qytetarët të dalin nga shtëpia për ecje

Shqipëria është futur në ditën e katërt të përballjes me koronavirusit. Masat e marra nga qeveria kanë qenë drastike dhe pritet të shtrëngohen më shumë...

Shpërdoroi detyrën/ Kryebashkiaku i Memaliajt kallëzohet në prokurori

Kryetari i Bashkisë Memaliaj, Gjolek Guci është kallëzuar në prokurori.   Kallëzimi për të është depozituar nga shtetasi Luan Bino që e akuzon për shpërdorim detyre.   Sipas...

“Dy pronarët italianë janë me koronavirus”, punonjësit e fasonerisë bllokojnë rrugën: Edhe dorashkat që...

Vazhdon protesta e punëtorëve të kompanisë “Alba Shoes” pran autostradës Tiranë-Durrës, të cilët nuk pranojnë që të hyjnë brenda ambienteve të fabrikës, pasi sipas...

Ish-ministrit i vdes vjehrri: Mos ejani në varrim, koha të ndryshojmë zakonet tona shekullore...

Ish-ministri i Drejtësisë Eduard Halimi në një postim në Facebook ka njoftuar miqtë dhe të njohurit e tij se sot ka ndërruar jetë vjehrri...

Follow us

50,000FansLike
20,000SubscribersSubscribe

TE FUNDIT NGA TV BERATI DHE QARKU BERAT