Kapet hashash në Kakavijë

Policia kufitare e Kakavijës arrestoi këtë të hënë një 54 vjeçar nga Durrësi, pasi u kap me 3.5 kg lëndë narkotike kanabis sativa. Në...

Anulohen aplikimet për lotarinë amerikane, nisin nga e para më 18 tetor

Aplikimet për lotarinë amerikane do të nisin nga e para. Lajmin e bën me dije Ambasada Amerikane përmes një njoftimi zyrtar në profilin e...

Formula që do aplikohet për taksën e pronës

Ministri i Financave dhe Ekonomisë Arben Ahmetaj, deklaroi se aktualisht është gati drafti final për taksën e pronës e cila nis zbatimin nga 1...

Barometri i Ballkanit: 50% shqiptarëve po marrin në konsideratë të largohen nga vendi

Gjysma e shqiptarëve po marrin në konsideratë që të largohen dhe të punojnë jashtë vendit. Tendenca për të ikur po rritet nga viti në...

Mat, turizëm në Macukull

  Për të gjithë ata që e duan aventurën ne mal, fshati i Macukullit ne Mat do të ishte një zgjedhje shumë e mirë.   Për të...

Asfaltohet rruga e Voskopojës

Voskopoja është një ndër destinacionet më të vizituara për sa i përket turizmit malor. Zhvillimet në infrastrukturë kanë sjellë një rritje të ndjeshme në...

Aksident në Vlorë, makina përplas tre mjete të tjera

Një aksident i rëndë ndodhi në rrugën transballkanike në qytetin e Vlorës pasditen e kësaj të diele, ku katër makina janë përplasur me njëra...

Regjistrimi dixhital i pasurisë

Vendosja e taksës së pronës nga 1 janari i 2018, sikundër parashikon qeveria, mbart një sërë sfidash në zbatim, ndërsa me gjendjen aktuale të...

Sportistë e turistë në Tiranë

Ketë fundjave tetori, Tirana është populluar si rralle here. Gjysme maratona ndërkombëtare ka sjelle ne kryeqytet qindra te huaj nga 40 shtete te botes....

Mbyllja e thertoreve pa standarde  

  Ministria e Bujqësisë deklaron se ka mbyllur 28 pika te therjes se mishit, pasi  nuk plotësonin kriteret per ketë proces. Aksioni i nisur nga...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI