FOTO/ Tragjedia e Butrintit, kush është trafikanti i arrestuar

Albert Gega, i shpallur në kërkim nga policia për veprën penale “Ndihma për kalimin e paligjshëm të kufijve”, është arrestuar sot nga policia e Fierit. Sipas...

Tragjedia e tmerrshme e Butrintit, kapet njeri prej organizatorëve/VIDEO

Policia e Fierit kap dhe ndalon një prej organizatorëve të tragjedisë së Butrintit e cila 10 vitë më parë I mori jetën 5 shtetasve...

Thaçi mbron me tjetër kartë korrigjimin e kufijve: a ka kush ide më të...

“S’kam dëgjuar ide më të mira për ta përmbyllur dialogun me Serbinë. Synimi im është ky: të ndodhë dialogu, Kosova të jetë...

Shoferë kujdes! Nuk kaloni dot në aksin Kthesa e Rinasit-Fushë Krujë

ARRSH njoftoi nisjen  e punimeve për fazën e dytë të ndërhyrjes për kryerjen e punimeve rehabilituese në segmenti rrugore nga Kthesa e Rinasit deri...

Masakër mjedisore në Vaun e Dejës, FA luftë me zjarrin /FOTO

Zjarri  në malin e Taraboshit në Shkodër duket se është në përmasa të frikshme. Efektivët e batalionit të parë të këmbësorisë në Vaun e...

PS-PD përplasen në Bruksel, opozita braktis mbledhjen

Beteja e opozitës kundër numrit dy të Partise Socialiste Taulant Balla është transferuar në Bruksel. Ajo ka qëndruar vetëm pak minuta në mbledhjen e...

Nesër nisin punimet në aksin Vorë-Rinas-Fushë Krujë

Të martën do të nisë faza e dytë e ndërhyrjes për kryerjen e punimeve rehabilituese në segmenti rrugore nga Kthesa e Rinasit deri në...

Qeverisë Haradinaj i “fluturon” një tjetër ministër Rendi: shkarkohet Bejtush Gashi

Bejtush Gashi është shkarkuar nga detyra e ministrit të Brendshëm të Kosovës, duke pasuar fatin e parardhësit të tij Flamur Sefaj, i...

Opozita përballë Ballës: sherri i Tiranës kalon Europë, irritohet Brukseli

Përplasjet e politikës në Tiranë u transferuan dhe në Bruksel. Opozita në komisionin e Përbashkët Ndërparlamentar Shqipëri-BE, kryesuar nga Genc Pollo në cilësinë...

Mesazhi i Ramës për kapjen e Klemend Balilit, koiçidenca: sfida e Ardi Veliut, me...

Kryeministri Rama i ka diktuar kreut të Policisë së Shtetit, Ardi Veliu, që sa më shpejt të bëjë të mundur kapjen e Klemend...

Follow us

14,000FansaPëlqeje
25,000NdjekësitNdjek
25,000AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA BERATI