16.6 C
Berat
Sunday, April 21, 2019

Statistikat e derbit Tomori – Apolonia

Tomori do të kthehet sërish të luaj në Berat përballë Apolonisë në një ndeshje të rëndësishme për skuadrën beratase, e cila do të transmetohet...

DISIPLINA DËNON FUTBOLLISTË TË TOMORIT DHE SKRAPARIT

Komisioni i Disiplinës ka nxjerrë sot vendimet për javën e fundit në futbollin shqiptar. Duket se zhvillimi i Asamblesë së Përgjithshme dhe prezantimi i...

Nga Apolonia tek Apolonia, Tomori rikthehet në Berat

Tomori do të rikthehet të luaj në Berat pas më tepër se dy muajsh, ditën e dielë përballë Apolonisë. Pikërisht ndaj fierakëve është ndeshja...

Prezantohet Edi Reja, trajneri i ri i kombëtares

Tani edhe zyrtare, trajneri veteran, Edoardo Reja është trajneri i ri i kombëtares shqiptare të futbollit. Kështu thuajse një muaj nga largimi i Kristian...

Zgjidhet trajneri i ri i kombëtares

Edi Reja do të jetë trajneri i ri i kombëtares shqiptare sipas raportimeve të “Top Channel’’. Kështu pas shumë emrave dhe aludimeve pritet vetëm...

Ish mbrojtësi i Tomorit, firmos në Kosovë

Mbrojtësi boshnjak Armin Mujkiç, i cili u largua një muaj më parë nga Tomori duket se ka gjetur një strehë të re. kështu pasi...

Naftëtari dhe Skrapari nuk ndalin dot kryesueset e grupit

Kalendari i kësaj jave në Kategorinë e Dytë kishte kryqëzuar në mënyrë interesante dy skuadrat e qarkut të Beratit: Naftëtarin dhe Skraparin me dy...

Osumi humbet ndaj kryesuesve të Divjakës

Ndërkohë që Kategoria Superiore, ajo e Parë dhe e Dytë janë në një pikë të rëndësishme të sezonit në pritje për të dhënë verdiktet...

Tomori ‘’përmbyset’’ në Pogradec nuk mungon tensioni, Orikumi fiton në Berat

Tomori nuk ia ka dalë të marrë pikë as në sfidën e sotme ndaj Pogradecit duke pësuar humbjen e tretë radhazi edhe pse shënuan...

Tomori gati për Pogradecin por do të ketë një mungesë

Tomori ka mbyllur përgatitjet në prag të sfidës së fundit të fazë së tretë. Sot beratasit kanë udhëtuar drejt Pogradecit për tu përballur me...

Calja ia del, tre medalje në Europian

Peshëngritja edhe një herë tregon se është sporti elitar në Shqipëri. Në Kampionatin Europian, që po zhvillohet në Batum të Gjeorgjisë, peshëngritësi ynë, Briken...

Tek Tomori besojnë se ia dalin, skuadra do të kthehet në shtëpi

Humbja e kësaj fundjave ndaj Turbinës, e cila ishte e dyta radhazi ndaj dy ekipeve të fundit në renditje të grupit B tregon momentin...

Shqipëria vazhdon zbritjen në FIFA, Kosova ngjitjen

Renditja e re e FIFA-s për muajin prill e ka zbrit edhe me një pozicion kombëtaren shqiptare. Kështu humbja ndaj Turqisë dhe fitorja ndaj...

Sulmuesi beratas kontratë me Nike

Sulmuesi beratas Myrto Uzuni po vazhdon rritjen e tij të pandalshme. Mes sukseseve dhe lojërave të mira në fushë duket se janë një mundësi...

Tomori në errësirë humbet edhe ndaj Turbinës

Tomori humbet sërish dhe në tre ndeshjet e fazës së tretë ka grumbulluar vetëm një pikë në barazimin me Apoloninë dhe dy humbje ajo...

Kategoria e dytë/ Fitore për Skraparin dhe Naftëtarin, dueli kreut mbyllet i barabartë

Sot ndeshjet e grupit B dhanë ngjarje interesante në Kategorinë e Dytë. Kryendeshja u zhvillua mes dy skuadrave që udhëheqin grupin Shkumbini dhe Devolli,...

Moshat/ Tomori humbje me goleada

Këtë fundjavë në fushë bashkë me skuadrën e parë të Tomorit kanë zbritur edhe skuadrat e moshave që gjithashtu luanin në transferta. Madje as...

Humbet në Elbasan, Tomori komplikon gjithçka

Tomori humbet në Elbasan në këtë rikthim pas tre javës në fushë duke komplikuar shumë pozitat e veta në klasifikim. Skuadra ishte e plotë...

Tomori gati për Elbasanin, trembet nga gjykimi

Tomori ka mbyllur sot përgatitjet për ndeshjen e rradhës në kampionat ndaj Elbasanit. Kjo përballje është si një finale për beratasit marrë parasysh renditjen...

Kalaja shqiptare nuk qëndron përballë Turqisë

Shqipëria e ka nisur me humbje rrugëtimin për në “Euro2020”, pasi që në në ndeshjen e parë kualifikuese kundër Turqisë, janë mposhtur 2-0. Në...

Shqipëria qetësohet, tre gola për tre pikë ndaj Andorrës

Shqipëria ka shkatërruar Andorrën me rezultatin 0-3, duke marrë pikët e para në kualifikueset e “Euro2020”. Kuqezinjtë tanë harruan humbjen kundër Turqisë dhe u...

Kategoria e Dytë/Humbje për Skraparin dhe Naftëtarin

Për shkak të ndalesës së kampionatit në Kategorinë Superiore dhe të Parë e gjithë vëmendja e fundjavës në futbollin shqiptar ishte fokusuar në Kategorinë...

Panuçi shkarkohet nga stoli i kombëtares

Është mbyllur sot eksperienca e teknikut italian Kristian Panuçi në krye të stolit të kombëtares. Duket se humbja e pësuar ndaj Turqinë dje në...

10 golat kuqezi: Myrto Uzuni “mbreti”, Arlind Ajeti befasia

Turqia është kundërshtari i parë i kombëtares shqiptare për kualifikueset e Euro 2020. Kuqezinjtë do kërkojnë të përsërisin vetveten dhe t’i mundin turqit, sikurse...

Tomori një kampionat në pritje dhe në transfertë

Këtë fundjavë kampionati do të rinis të luhet në të gjitha kategoritë pasi në mesjavë u luajt në Kupë. Ndalesa e kampionatit erdhi me...

Panuçi shpall listën, mungesa dhe rikthime

Kristian Panuçi ka shpallur listën zyrtare për futbollistët që do të jenë pjesë në dy ndeshjet e ardhshme ndaj Turqisë dhe Andorrës. Do të...

Tomori konfirmon largimin e mbrojtësit

Ditën e sotme Tomori ka zyrtarizuar lajmin për largimin e mbrojtësit boshnjak Armin Mujkiç. Mbrojtësi u largua në fillimin e javës dhe Berati.TV e...

Largohet një mbrojtës nga Tomori

Ndërkohë që kampionati është në një periudhë pushimi në Berat ka lëvizje merkatoje në dalje. Mbrojtësi boshnjak Armin Mujkiç është larguar përfundimisht nga Tomori. Futbollisti...

Tomori në grupin playout, del kalendari i mbijetesës

Me mbylljen e fazës së dytë ka dalë edhe kalendari për fazën e tretë që do të zhvillohet me dy minifaza mes pesë skuadrave....

Skrapari rikthehet tek fitorja

Mjafton një gol i Klevis Jaho për ti dhënë Skraparit në ndeshjen hapëse të kësaj jave në Kategorinë e Dytë përballë Termit. Ndeshja e...

NA NDIQNI NE RRJETET SOCIALE

10,778FansaPëlqeje
440AbonentëAbonohu

TE FUNDIT NGA QARKU BERAT