Denoncimi i qytetarit: Nëna ime pësoi paralizë të fytyrës pas marrjes së vaksinës anti Covid

vizion.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një qytetar nga Kosova ka denoncuar në emisionin 7 pa 5  në Vizion Plus, rastin e vaksinimit të nënës së tij dhe efektet anësore që ajo pati pas marrjes së dozës antiCovid, AstraZeneca.

 

Qytetari i cili nuk ka dashur të identifikohet, në një intervistë ekskluzive për 7pa5 ka treguar se nëna e tij, pas marrjes së vaksinës ka pësuar paralizë të anës së majtë të fytyrës.

 

Sipas tij, kjo ka ardhur disa orë pas vaksinës Astra Zeneca, ndërkohë nga ana tjetër, i ati i cili po ashtu mori të njëjtën dozë nuk ka pasur ndonjë efekt anësor.

“Secili njeri e mendje të shëndoshë e logjikë të mirë duhet ta analizojë të gjithë këtë. Sepse këtu nuk është gjithcka e qartë. Duan të na japin dicka që nuk e dimë çfarë shpërndan. Ne nuk mund t’i besojmë këtyre njerëzve që po na manipulojnë përmes çdo instance të mundshme”, u shpreh ndër të tjera qytetari nga Kosova.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë