Home SHQIPERIA Dibra nën “pushtetin” e acarit/ Kryebashkiaku Murrja: Situata është brenda normalitetit

Dibra nën “pushtetin” e acarit/ Kryebashkiaku Murrja: Situata është brenda normalitetit

0
Dibra nën “pushtetin” e acarit/ Kryebashkiaku Murrja: Situata është brenda normalitetit

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

I githë vendi, prej dy ditësh gjendet në “pushtetin” e motit të acartë.

 

Situata më problematike paraqitet në Dibër ku temperatura ka arritur deri në -16 gradë. Kryebashkiaku i Dibrës, Shkëlqim Murrja ka dhënë detaje mbi situatën në të cilën ndodhet ky qark, pas reshjeve të dendura të bores dhe uljes eksteme të tempraturave.

 

Në një lidhje me skype në studion e lajmeve të Vizion Plus,Murrja tha se situate është brenda normalitetit.

 

“Situata është brenda normalitetit. Vijon të ketë tempretura të ulëta të acarta por që për hir të vërtetës, të ghitha rrugët si atonacionale dhe ato që lidhin njësitë administrative janë të aksesueshme. Kemi vendosur në eficence të gjitha kapacitete e bashkisë për t’i ardhur sa më afër qytetarëve”, tha Murrja.

 

Ai theksoi se asnjë nga fshatrat nuk është i bllokuar.

“Ka pasur një operim të vazhdueshëm që rrugët të jenë të kalueshme. Drejtuesit e mjeteve duhet të përdorim zinxhira dhe goma dimërore. Ka pasur një bashkëpunim midis drejtorisë së shërbimeve publike dhe drejtorisë së qarkullimit rrugor”, tha ai.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë