Dita nis me diell, zbuloni si do të ndryshojnë temperaturat

moti-free.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Sipas MeteoAlb: I gjithë vendi ynë do të përfshihet nga masa ajrore të qëndrueshme duke kushtëzuar mot të kthjellët dhe vranësira kalimtare, ku më të dukshme kthjellimet parashikohet të jenë në ultësirën perëndimore.

Ndërsa alternime kthjellimesh dhe vranësirash kalimtare do të ketë në gjysmën lindore të Shqipërisë. Megjithëse do të ketë vranësira nuk parashikohen reshje.

Temperaturat e ajrit do të mbetet kostante në mëngjes, por rriten në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 4°C deri në 24°C.

Era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 30-35 km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke sjell në det dallgëzim deri në 3 ballë.

Kosova

Kushtet e qëndrueshme atmosferike do të vijojnë të jenë prezente në Kosove, duke sjell kthjellime dhe kalime të pakta vranësirash. Vranësirat herë pas here do të pësojnë zhvillim në zona të izoluara, POR nuk pritet që vranësirat të sjellin reshje në territorin e Kosovës.

Maqedonia e Veriut

Republika e Maqedonisë do të jetë në ndikimin e vlerave të larta barike, të cilat do të sjellin në orët e para të ditës dhe mbrëmjes dominim të kthjellimeve dhe vranësira të lehta. POR në orët e mesditës parashikohet që vranësirat kalimtare të bëhen përkohësisht mbizotëruese në një pjesë të madhe të territorit të Maqedonisë së Veriut.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë