Bashkëshortja e kryedemokratit Lulzim Basha ka humbur të atin.

 

Lajmi e ka bërë me dije vetë Aurela Basha përmes një postimi në rrjetet sociale. Ajo bën me dije se babai i saj do të përcillet në banesën e fundit ditën e nesërme.

 

“Lajmërim! Me hidhërim të thellë njoftojmë sot ndarjen nga jeta të njeriut tonë të shtrenjtë, bashkëshortit, babait dhe gjyshit, Z. Xhafer Isufi. Nderimet e fundit do të bëhen në ambientet e “Funeral Home Herri”. Adresa: Rr. “Asim Vokshi”, përballë shkollës “Harry Fultz”, prej ditës së sotme dateë 20 Janar, deri nesër paradite.

Varrimi bëhet nesër, e premte, 21 janar, ora 11:00, te varrezat e Sharrës. Familja pret ngushëllime në ambientet e Restorant Piaza, pas Pallatit të Kulturës, në 22 dhe 23 janar, ora 10:00-12:00 dhe 16:00-20:00. Me mirënjohje dhe respekt,

Familja Isufi-Hitaj-Bozhaj”

 

Kujtojmë se pak muaj më parë edhe kryedemokrati Lulzim Basha humbi të atin.