Surpriza të pakëndshme ka parashikuar moti këtë fundjavë për të gjithë ju që keni planifikuar të shkoni në plazh!

Siç raporton Meteoalb, moti pritet të jetë i përshtatshëm për plazh gjatë ditës së nesërme në të gjitha plazhet e vendit.

Temperaturat maksimale do të arrijnë deri në 37-38 gradë celsius, por surprizat fillojnë të dielën.

Gjatë të dielës parashikohen prezenca vranësirash në breg, me reshje që pritet të vërehen fillimisht në bregdetin e jugut dhe më pas në pjesën tjetër të zonave bregdetare.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re