E RËNDË/ Korçari var veten në burgun grek

800-0-auto_vetevarje-1481738745-5455801_1522671840-766041615226758341522675838.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një lajm i rëndë na vjen nga të dënuarit shqiptarë nga burgu Melandrinu.
Dje 2/12/2021 në këtë burg të sigurisë së lartë, një shqiptar me origjinë nga Korça i ka dhënë fund jetes së tij. Sipas tyre viktima është i moshës 35-40 vjeç.
Ishte denuar me burgim të rëndë dhe kishte 8 vite që vuante dënimin.
Një ditë më parë se varte veten viktima tentoi ti jepte fund jetes duke pirë lëndë kimike klor. Me të kthyer ne qeli dje 2/12/2021, i dha fund jetes se tij.
Sipas të dënuarve ky veprim vjen si rezultat pasi Gjykata e Lartë la vendimin e denimit te meparshëm.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë