Një i ri nga qyteti i Elbasanit, i cili si zakonisht ishte paraqitur në palestër, befas ka humbur ndjenjat dhe me gjithë ndihmën e dhënë ka ndërruar jetë.

Paraprakisht dyshohet se, shkak i vdekjes së tij ka qenë një hemorragji cerebrale ose atak kardiak.

Burime jo zyrtare bënë me dije se, i riu që humbi jetën pak pasi kishte mbërritur në palestër për t’u stërvitur është identifikuar si Stavri Bardhi, 24 vjeç. Priten rezultatet e autopsisë për të përcaktuar shkakun që solli vdekjen e tij.