Erdogan do të mbajë fjalim në parlamentin shqiptar në 17 janar

yd-20150513-arnavutluk-41-basbakan.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Konferenca e kryetarëve ka miratuar axhendën e punës së seancës së parë të sesionit të ri parlamentar, që do të nisë më datë 17 janar.

 

Burimet bëjnë me dije se në këtë seancë do të mbajë një fjalë përshëndetëse para ligjvënësve shqiptar presidenti i Turqisë Rexhep Tahip Erdogan, i cili do zhvillojë një vizitë zyrtare në vendin tonë.

 

Në seancën plenare pritet të miratohet kalendari dhe program i punës së kuvendit, që më pas të rinisë zyrtarisht puna në komisionet parlamentare.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë