“Erigers Mihasi kishte nisur të frekuentonte xhaminë duke lënë pas të kaluarën e errët”

Capture-149-593x375-1.png

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

 

Erigers Mihasi, nje nga viktimat e atentatit te se shtunes ne mbremje ne Astir, kishte tentuar te linte pas te kaluaren e tij te erret.

Xhamite e Tiranes ne nje postim ne facebook shkruajne se Mihasi kishte filluar te frekuentonte xhamine duke iu kthyer rruges se Zotit per te lene pas edhe te kaluaren e erret.

Te Zotit jemi dhe vetëm tek Ai një ditë padyshim do të kthehemi!
Mbrëmë ia dorëzoi shpirtin Krijuesit të tij Erigers Mihasi i cili u vra në një atentat tek astiri bashkë me shokun e tij. Erigersi sapo kishte filluar të frekuentonte xhaminë duke ju kthyer rrugës së Zotit dhe duke lënë pas tij të kaluarën e errët, mirëpo deshi Allahu ta merte nga kjo botë.

Namazi i Xhenazes do të falet sot në varrezat e Sharrës në orën 14:30.

“Të gjithë njerëzit janë gabimtarë, po më i miri prej tyre është ai që pendohet te Zoti i tij.” (Profeti Muhamed a.s)

Zoti ia pastë pranuar sakrificën për t’iu kthyer rrugës së mbarë, Zoti ju dhëntë durim familjarëve të tij”, shkruajne Xhamite e Tiranes ne postim.

Erigers Mihasi dhe Armando Dumani u qelluan me arme brenda ne automjetin e tyre tip AUDI duke gjetur vdekjen ne vend ndersa atentatoret u larguan pa gjurme.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë