Skip to content

Euro 2020 kthen normalitetin në stadiume, ndeshjet në Wembley pritet të luhen me kapacitet të plotë

  • 25/05/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ndeshjet e Euro 2020 në Wembley ka të ngjarë të kenë kapacitet të plotë, raportojnë mediat në Angli.

Testimet e fundit rezultuan me një numër më të vogël të infektuarve, me vetëm 15 raste të COVID-19 me mbi 58,000 njerëz u testuan – duke bërë që Sekretari i Kulturës, Oliver Dowden duke e cilësuar si sukses.

Inkurajuese, nuk kishte asnjë rast nga Leicester City dhe Chelsea që tifozët ishin të pranishëm në stadiumin kombëtar për finalen e Kupës FA.

Dhe sipas Evening Standard, Kampionati Evropian mund të jetë i mbushur me tifozë – me Wembleyn që zë plotë 90,000 tifozë.

Anglia luan në grup kundër Kroacisë, Skocisë dhe Republikës Çeke në Wembley, e cila gjithashtu do të presë si gjysmëfinalet ashtu edhe finalen.

Ndeshja e Republikës Çeke në Grupin D është një ditë pasi Mbretëria e Bashkuar ka planifikuar të hyjë në fazën e katërt të bllokimit.

Kryeministri Boris Johnson nuk sheh asnjë arsye për të devijuar nga raporti antiCOVID dhe braktisja e propozuar e distancës sociale.

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë