Flet eksperti i rrjeteve sociale, Berisha “shemb” Bashën me pëlqime, ja shifrat

248657178_859503331599996_5370607308110035773_n.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë


Eksperti i komunikimit në rrjetet sociale Blerim Gjeladini ka shpjeguar në emisionin “Opinion” një analizë të pëlqimeve në rrjetet sociale për Sali Berishën dhe Lulzim Bashën.

Mbështetur në analizën e 36 708 personave, të cilët janë filtruar më pas në 10 631 persona kualitativë sikurse i quajti, Gjeladini tha se nga 10 mijë përdorues të Facebook,  36.2% dhanë pëlqimet për zotin Basha dhe 63.7% për zotin Berisha. Gjeladini tha se janë analizuar 502 mijë reagime tek këta dy kandidatë.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë