Skip to content

FOTOLAJM/ Në vend plasin protestat, Rama ‘matet’ me peshqit në Sarandë, kryetari bashkisë publikon pamjet (E njëjta gjatësi)

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryeministri Edi Rama siç duket ka vendosur të dalë për të peshkuar gjatë ditës së sotme në Sarandë.

Lajmin e ka bërë të ditur vetë kryetari i Bashkisë së Sarandës, Adrian Gurma i cili ka postuar një foto ku duket Rama duke u matur me dy peshq ‘ton’ që ishin kapur nga peshkatarët e Sarandës. Në foton e publikuar kryeministri kërkon të tregojë se ka pothuajse të njëjtën madhësi me peshqit e kapur.

Ndërkohë në vend ka pasur një numër protestash duke filluar nga ajo e studentëve për abonetë dhe ajo e naftëtarëve për çmontimin e rafinerisë në Ballsh. Kryeministri ka vendosur të kalojë disa kohë të qeta në bregdet duke peshkuar.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë