Sali Berisha: Unë nuk jam aktiv, por nuk jam jashtë politikës. Është absolutisht si deklarata që më bënë për terrorizmin. Unë dua të informoj opinionin politik për dy gjëra. Në momentin që republikanët kanë qenë në pushte, unë  asnjëherë nuk kam patur probleme me ShBA-të. Kam patur probleme vetëm me një person të administratës Klinton. Me Klintonin s’kam patur asnjëherë përplasje. Përkundrazi Hillari Klinton më ka dhënë projektin më të rëndësishëm të jetës time që është TAP-i. Unë nuk mundem ta konceptoj kurrë Shqipërinë si një vend me guvernator. Shqipëria nuk është shteti i 51 i Shteteve të Bashkuara. Shqipëria mund të eci, por jo duke caktuar presidentin e Shqipërisë. A nuk u bë përpjekje e madhe për Sandër Lleshin?

Sorosi merret me mua se unë e kam deoncuar me fakte për minimin e demokracisë në Shqipëri. George Sorosi këtu unilateralizoi OJQ-të në shërbim të Partisë Socialiste.

Vendimi lidhet qoftë me ndarjen e kufijëve të Kosovës, qoftë me denoncimin e Sorosit dhe qoftë me akuzat për kapjen që unë kam hedhur për kapjen e Reformës në Drejtësi

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re