Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Në takimin me drejtues të njësisë 8 të Partisë Demokratike në Tiranë, Lulzim Basha ka sulmuar ish-kryeministrin Sali Berisha duke thënë se thotë vetëm gënjeshtra, me qëllim për të mbuluar të këqijat që i ka bërë vendit.

 

Më tej, kryedemokrati u ndal edhe në atë që ai e quan “masakra zgjedhore e 25 prillit”, ku paralajmëroi se “politikanët që kanë hesape të pambyllura me drejtësinë” nuk do të shpëtojnë.

 

“Shqipërisë po i vijnë vërdallë disa hije të së shkuarës që thonë gënjeshtra për të mbuluar atë që i kanë bërë këtij vendi. Këto hije të së shkuarës dhe simbole të korrupsionit janë bërë peshë e tepërt për çdo familje shqiptare. Janë lodhur shqiptarët duke dëgjuar të njëjtat alibi dhe gënjeshtra. Shikoni si dolën me inceneratorët. Kemi 6 vjet betejë për një të vërtetë të dhimbshme dhe një aferë korruptive me përmasa të përbindshme.  Koka e kësaj afere bashkë me tubin e oksigjenit mundohen ta heqin vëmendjen nga kjo. Qëllimi i tyre është ta mbajnë Shqipërinë kështu. Faktori ndërkombëtar është vetëdijësuar për faktet e masakrës zgjedhore. Kush ka hesape me drejtësinë mendon se mund të shpëtojë. Këto janë të vërtetat e fundit të një politike që i ka lodhur njerëzit. I ka bërë të humbin besimin te politikbërja. Shikoni çfarë ndodhi brenda shtëpisë sonë. E gjitha gjoja filloi për arsye parimore por paska qenë për hallin e Sali Berishës. Ai bashkë me një grusht njerëzish për karriget e tyre janë gati t’ia vënë zjarrin shtëpisë së tyre”, tha Basha.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë