Skip to content

Grabitet stalla e lopëve në Levan të Fierit, pronari: E kam ndërtuar prej 12 vitesh, me atë mbahemi, lajmëruam Policinë por nuk erdhi

  • 06/10/2021

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e sotme në njësinë administrative të Levanit në Fier është grabitur një stallë me lopë e cila është në pronësi të Arjan Harizaj dhe Eranda bashkeshorte prinder te 3 femijeve ninorene.

Mësohet se ata e kane ngritur biznesin e tyre prej 12 vitesh stalle me lopë, por mbremjen e djeshme kane rene pre e grabitesve të cilët janë shpallur në kërkim.

Cifti i bashkëshortëve thanë për Fax News se asnjëherë më parë nuk u kishte ndodhur dicka e tillë dhe duke qenë se shtëpia e tyre është larg stallës ka bërë që gjatë orëve të mbrëmjes ajo të grabitej.

Ata rrëfejnë se kur u kthyen në stallë nga Levani gjetën portat hapur dhe stallën bosh, duke lajmëruar kështu Policinë e Fierit e cila edhe pse kaluan shumë orë nuk ka mbërritur në vendngjarje.

Grabitësit kanë prerë zinxhirët e portave duke marrë 6 lopë dhe 1 qingj. Pronari dyshon se ata janë larguar nga rruga e Pojanit dhe kërkon gjetjen e fajtorëve.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë