Grabitja e biznesmenit, gazetarja zbulon detaje “tronditëse”: Familja Çangut është e përfshirë në disa ngjarje kriminale

WhatsApp-Image-2021-10-24-at-14.07.57.jpeg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dalin detaje të reja nga grabitja e dhunshme ndaj biznesmenit Namik Çangut në Nikël të Fushe-Krujës për të cilin thuhet se është përfshirë edhe herë të tjera në ngjarje kriminale.

Së fundmi gazetarja e Dorjana Bezat tha se një ngjarje e 9 viteve më parë është lidhur me fajdet që Namiku jepte, ngjarje nga e cila humbën jetën 2 vëllezër.

“Ka diçka të vërtetë. Ai e ka pranuar që jep para me fajde me një normë interesi. Kjo ka qenë edhe pista e parë hetimore e policisë. Pavarësisht se familja Çangu është dëmtuar ajo është përmendur disa herë dhe është përfshirë në ngjarje kriminale. Përmendim një vrasje të 2 vëllezërve në 2012 në zonën e Tiranës së Re. Njëri nga vëllezit kishte marrë lekë borxh nga Namik Çangu. Namiku i kërkonte lekët borxh dhe ky presion solli që dy vëllezërit të vriteshin. Vetë ai nuk jep emra të borxhlinj. Kasaforta është gjetur e zbrazët. Flitet për para por mes dëshmisë së familjarëve thuhet se janë marrë edhe dokumenta me vlerë. Kam shkuar në banesën e tyre sot në mëngjes. Ata nxorën pretendimin se gjendja e tij ishte përkeqësuar. Ai është tërhequr nga pretendimi se në dhomë ka pasur 10 persona”- tha ajo.

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë