Shteti ynë fqinj, Greqia ka njoftuar se do të nisë hapjen totale për turistët shumë shpejt, por duket se akoma vijon me procesin e bllokimit të kufirit kur bëhet fjalë për shtetasit shqiparë të cilët nuk kanë nënshtetësi greke.

Kjo është tashmë e disata herë që shtyhet afati për hapjen e kufirit me Shqipërinë, gjersa sipas tyre këto janë masa parandaluese për përhapjen e Covid-19.

Sipas njoftimit më të fundit, deri në datën 14 maj dogana e Kapshticës do të vazhdojë të jetë me të njëjtat rregulla të mëparshme, ku hyrja drejt vendit tonë mund të bëhet nga ora 06:00 deri në 22:00, për gjithë shtetasit dhe kategoritë e mjeteve.

Për t’ju bashkuar faqes sone në Facebook, klikoni like

loading…

/faxweb