13 qytetarë kanë humbur jetën, ndërsa kanë humbur jetën 472 raste të reja me COVID, nga 2794 testime të kryera.

Nuk e kanë fituar betejën 7 qytetarë nga Tirana, 2 qytetarë nga Elbasani, 2 qytetarë nga Lushnja, 1 qytetar nga Durrësi, 1 qytetar nga Shijaku, të moshave 67-78 vjeç.

Ndërkohë, në 24 orët e fundit janë shëruar 567 qytetarë. Aktualisht në spitalet COVID në Tiranë dhe tre spitalet rajonale po trajtohen 340 pacientë, 19 në terapi intensive, nga të cilët 8 pacientë janë të intubuar.

Shpërndarja gjeografike e rasteve aktive sipas qarqeve:

Tiranë   22507

Fier      2602

Durrës    1419

Vlorë     1289

Shkodër   1214

Gjirokastër 1238

Korçë     757

Lezhë     569

Elbasan  429

Kukës     352

Dibër    324

Berat      123