Eni ImamI, mbrojtësi kryeqytetas, i cili me golin e tij e dërgoi Vllazninë deri në turin e dytë të Conference League, do të vijojë karrieren e tij te Dinamo . Kjo gjë u konfirmua pas kualifikimit ndaj  Siroki Brijeg, ndërkohë që ndeshja e djeshme ishte e fundit për lojtarin në Shkodër.

Si për të përmbyllur lidhjen e madhe që kishte me tifozët shkodran,  Eni Imami ka takuar tifozët e Vllaznisë në ndeshjen e fundit me këtë ekip dhe mes lotësh është ndarë nga ata.

Tashmë ai do të vazhdojë rrugëtimin me Vllazninë.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re